Spojená škola internátna Michalovce

Dnes je 5.October 2023, meniny má František, zajtra Viera

Návšteva ministra školstva Branislava Gröhlinga

PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 28 Marec 2022

navsteva_ministra_1 navsteva_ministra_4 navsteva_ministra_3

V rámci poskytovania humanitárnej pomoci na Slovensko - Ukrajinskej hranici v súvislosti s vojnou na Ukrajine, navštívil dňa 15.03.2022 východnú časť republiky pán minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Branislav Gröhling s delegáciou.

Popri iných povinnostiach delegácia ministra školstva v zložení generálna riaditeľka kancelárie ministra Jana Lysáková, riaditeľ odboru komunikácie a marketingu Tomáš Kostelník, poradca ministra Ľuboš Dudík navštívila aj školy v regióne, ktoré boli ochotné spolupracovať s MŠVVaŠ pri vytváraní dočasného útočiska a ubytovania pre utečencov z Ukrajiny.  Medzi tieto školy patrí aj naša škola, kde sme pána ministra s delegáciou privítali s veľkou radosťou.

Pri pracovnom obede sme s pánom ministrom diskutovali o vytvorení potrebnej ubytovacej kapacity v priestoroch školského internátu pre utečencov z Ukrajiny ako aj pre zabezpečovací tím dobrovoľníkov, ktorí túto činnosť odvádzajú úžasne. Pán minister nás prekvapil záujmom, ľudskosťou, veľkou empatiou pri riešení danej problematiky. Pri obhliadke školského internátu, sme pánovi ministrovi predstavili priestory našej školy a to tried, odborných učební, školskej kuchyne a školskej jedálne a areál školy.

Sme veľmi radi, že sme po prvýkrát v histórii školy mohli na našej pôde privítať delegáciu z ministerstva školstva.

Pán minister, ďakujeme Vám za Vašu návštevu.

navsteva_ministra_5 navsteva_ministra_2